GoodWe – opinie i recenzja falownika

Falowniki GoodWe to jedne z najbardziej zaawansowanych urządzeń do przekształcania energii słonecznej w prąd elektryczny. Ten chiński producent specjalizuje się w produkcji falowników fotowoltaicznych o różnej mocy, od małych urządzeń przeznaczonych do domowych instalacji PV, aż po duże rozwiązania przemysłowe.

Jedną z największych zalet falowników chińskiego producenta jest ich wysoka sprawność, która sięga nawet 98%. Oznacza to, że urządzenie skutecznie przekształca prawie całą wyprodukowaną energię słoneczną na prąd zmienny, który jest niezbędny do zasilania urządzeń elektrycznych.

W ofercie firmy znajdziemy szerokie portfolio produktów: falowniki dla domu (seria XS, NS, SDT G2, DNS), falowniki dla obiektów komercyjnych – dachowe (seria SDT, DT, SDT G2, SMT, MT, HT) oraz falowniki dla przemysłu – naziemne (seria HT).

Gwarancje i serwis

Kolejnym ważnym atutem falowników GoodWe jest ich trwałość i niezawodność. Firma oferuje aż 10-letnią gwarancję na swoje urządzenia, co świadczy o ich wysokiej jakości i niezawodności.

GoodWe to uznana marka, która cechuje się stabilnością finansową. GoodWe ma również oficjalny oddział w Kaliszu, co świadczy o tym, że jest poważnie traktowana na naszym rynku i zależy jej na zadowoleniu polskich klientów.

Jeśli chcemy zgłosić serwisowanie swojego inwertera GoodWe, możemy skontaktować się z lokalnym dystrybutorem lub instalatorem, który go zainstalował. Alternatywnie, możemy również skontaktować się bezpośrednio z firmą GoodWe. Warto pamiętać, że wczesne zgłoszenie problemów może pomóc uniknąć poważniejszych awarii i skrócić czas naprawy.

😊🌞

👍

Aplikacja SEMS Portal

Za pomocą aplikacji można łatwo sprawdzić, jak działa instalacja fotowoltaiczna oraz jakie są jej parametry pracy. Aplikacja pozwala na monitorowanie mocy, natężenia prądu, napięcia oraz innych ważnych danych dotyczących działania falownika Goodwe. Dzięki aplikacji można również ustawić powiadomienia o ewentualnych awariach lub nieprawidłowościach w pracy instalacji.

Aplikacja SEMS Portal jest przeznaczona dla użytkowników instalacji fotowoltaicznych z falownikami Goodwe i umożliwia łatwe zarządzanie oraz monitorowanie pracy instalacji z dowolnego miejsca za pomocą smartfona lub tableta.

SEMS portal

Opinie o falownikach GoodWe

Falownik GoodWe cieszy się uznaniem jako jedno z najlepszych jakościowo rozwiązań w dziedzinie falowników. Badanie rynku PV Oprac. IEO przeprowadzone w 2022 roku wskazało, że GoodWe był trzecim najczęściej wybieranym falownikiem w Polsce. To świadczy o zaufaniu, jakim cieszy się marka wśród użytkowników.

Wiele osób chwali sobie jego wysoką wydajność oraz niezawodność. Wiele osób zwraca uwagę na łatwość obsługi falownika oraz na jego przyjazny interfejs użytkownika. Wiele osób także docenia możliwość monitorowania pracy falownika za pomocą aplikacji SEMS Portal. Wśród niektórych użytkowników są również osoby, które skarżą się na delikatnie droższą cenę falowników Goodwe w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku. Dla porównania warto przeczytać naszą recenzję falownika Huawei i Fronius, które są zdecydowanie droższe.

😊🌞

👍

Falownik hybrydowy GoodWe serii ET

Goodwe jest jednym z liderów rynku magazynowania energii na świecie, z 15% udziałem i pierwszym miejscem w rankingu Wood Mackenzie w kategorii rozwiązań domowych. Firma oferuje szeroką gamę falowników hybrydowych, w tym serię ET przeznaczoną na europejski rynek, która charakteryzuje się trójfazową konstrukcją, czasem przełączenia w tryb UPS poniżej 10 milisekund, zakresem napięcia akumulatorów 180-600V, dobrą ceną i sprawnością inwertera do 98,2%.

GoodWe ET

Inwertery hybrydowe GoodWe pozwalają na efektywną pracę w trzech trybach:

  1. Tryb ogólny – Energia wytwarzana przez system fotowoltaiczny jest najpierw wykorzystywana do zasilania domowych odbiorników, następnie do ładowania akumulatorów, a nadmiar jest eksportowany do sieci. W nocy akumulatory zasilają domowe odbiorniki.
  2. Tryb rezerwowy – W przypadku awarii sieci, akumulatory służą jako zapasowe źródło zasilania, ale podczas normalnej pracy sieci nie są używane.
  3. Tryb ekonomiczny – Użytkownik może ustawić czas ładowania i rozładowywania akumulatorów zgodnie z taryfami sieciowymi i swoimi nawykami zużycia energii.

W skład serii wchodzą inwertery GW5K-ET / GW8K-ET / GW10K-ET. Są to modele o mocy: 5kW, 8kw, 10 kW.
🔗 Zobacz również 👀

Redakcja Dom21wieku.pl

Redakcja Dom21wieku.pl to grupa osób tworzących treści, które przydają się właścicielom nowoczesnych domów. Codziennie zbieramy nowe informacje z branży i dzielimy się nimi z wami na łamach naszego portalu.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments