Falownik Huawei SUN2000

Firma Huawei, która od roku 2012 jest największym na świecie producentem urządzeń telekomunikacyjnych z pewnością może się pochwalić dużym udziału w rynku PV. Pochodzący z Chin gigant, ma za sobą ponad 30 lat doświadczenia w tworzeniu elektroniki użytkowej (firmę założono w 1987 roku).

Falownik Huawei z serii Fusion Home jest bardzo popularny w naszym kraju. Swoją renomę zyskał dzięki niezawodności i cichej pracy urządzenia. Dzięki całkowicie pasywnemu chłodzeniu gwarantują bezawaryjną pracę systemu przez długie lata.

Inwerter Huawei zostały także wielokrotnie nagrodzone w testach PVEL. Producent zapewnia długi okres gwarancyjny trwający 10 lat z możliwością przedłużenia do 20, co wskazuje na wysoką jakość produktu.

Falownik Huawei SUN2000

Falownik SUN2000 przeznaczony jest do instalacji fotowoltaicznej z przyłączem do publicznej sieci elektroenergetycznej zamienia energię prądu stałego wytwarzaną przez panele fotowoltaiczne na energię prądu przemiennego  i zasila tą energią publiczną sieć elektryczną.

Chłodzenie Konwekcja naturalna
Zakres temperatury -25°C do +60°C
Ochrona Ochrona przed łukiem elektrycznym wspierana przez AI
Kompatybilność Możliwość zastosowania optymalizatorów Huawei
Modele dostępne Huawei SUN2000-2/3/3.68/4/4.6/5/6KTL-L1 (jednofazowe)
Huawei SUN2000-3/4/5/6/8/10KTL-M1 (trójfazowe z obsługą magazynu energii)
Gwarancja Standardowa gwarancja 10 lat, możliwość przedłużenia do 20 lat
Aplikacja FusionSolar (do zarządzania falownikiem)
Magazyn energii Huawei LUNA 2000 (opcjonalne rozszerzenie)

😊🌞

👍

Optymalizatory Huawei

Huawei umożliwia zainstalowanie swoich własnych optymalizatorów z wybranymi modułami fotowoltaicznymi. pozwala na zwiększenie wydajności całego układu.

Zastosowanie optymalizatorów będzie dobrym rozwiązaniem na skomplikowanych dachach gdzie nie zmieścimy całej instalacji na jednej połaci lub gdy występują okresowe zacienienia ograniczające pracę modułów fotowoltaicznych.

FusionSolar, czyli aplikacja do falownika Huawei

Huawei posiada swoją własną aplikację do zarządzania falownikiem.  Z aplikacji możemy skorzystać zarówno na telefonie, jak i na komputerze. Należy jednak wspomnieć, że użytkownicy urządzeń z systemem Android na marnę mogą szukać aplikacji w sklepie Google Store. Właściciele telefonów z Androidem muszą ją zatem pobrać ze specjalnej strony uruchomionej przez producenta.

FusionSolar posiada podgląd na przepływ energii w czasie rzeczywistym, przychodów i wkładu społecznego płynącego z instalacji fotowoltaicznej. Pozwala również na monitorowanie pracy na poziomie modułów.

Huawei Luna 2000 – magazyn energii

Falowniki Huawei mogą idealnie współpracować z magazynem energii Huawei LUNA 2000. Magazyn energii to idealne rozwiązanie zarówno do domu, jak i do firmy. Przy odpowiednim dobraniu magazynu do mocy instalacji fotowoltaicznej pozwala on niemal w pełni zrezygnować z pobierania prądu z sieci energetycznej. Prąd produkowany przez instalację, który nie jest zużywany na bieżąco, zamiast do sieci energetycznej trafia do magazynu energii.

Huawei Luna wykorzystuje ogniwa litowo-żelazowo-fosfaronowe, które uważane są za najbardziej bezpieczne spośród dostępnych obecnie rozwiązań. Producent dodatkowo zadbał o bezpieczeństwo użytkowników stosując specjalne poduszki ze środkiem gaśniczym. Jeśli temperatura urządzenia niebezpiecznie wzrośnie lub nastąpi zwarcie, poduszka ulega rozszerzeniu powodując gaszenie ognia.

Podstawowa wersja magazynu składa się z modułu sterującego oraz modułu bateryjnego o pojemności 5 kWh. Pojedyncze moduły mogą zostać połączone w jeden zestaw maksymalnie 15 kWh.

Huawei LUNA

Magazyn LUNA może zostać połączony szeregowo do trzech modułów bateryjnych i oprócz podstawowej pojemności 5 kWh skonfigurować zestawy o pojemności 10 kWh oraz 15 kWh. Co więcej, LUNA 2000 umożliwia modułową rozbudowę dwóch zestawów i rozszerzanie pojemności aż do 30kWh.

Bateria Huawei posiada klasę ochrony przed pyłem oraz wodą IP66 więc można ją montować zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz.

Jakie korzyści daje magazyn HUAWEI LUNA?

  • Pozwala zwiększyć na wykorzystanie całkowitej nadwyżki, czyli 100%. wyprodukowanej przez fotowoltaikę nadwyżki. Dzięki temu nie ma potrzeby dokupywać prądu, gdy zabraknie go w okresie, kiedy natężenie promieniowania słonecznego jest najmniejsze.
  • W wydzielonym obwodzie krytycznym uchroni przed przerwami w dostawach prądu (np. w czasie awarii sieci energetycznej czy uszkodzenia jej infrastruktury w wyniku czynników atmosferycznych.)
  • Aplikacja FusionSolar w każdym momencie pozwala na śledzenie stanu magazynu

Warto również dodać, że tak samo jak w przypadku falowników Huawei moduły bateryjne nie posiadają wentylatorów. W bateriach zastosowano chłodzenie pasywne, więc urządzenia pracują bardzo cicho.

Falowniki Huawei SUN2000 (M0, L1 lub M1) mogą zostać rozbudowane o magazyn energii w każdej chwili. Wystarczy tylko dokupić i podłączyć magazyn. Bez dodatkowych inwerterów, bez zbędnych kosztów i bez kombinacji.

Falowniki Huawei wyróżnia również możliwość zastosowania optymalizatorów tej firmy. Jest to szczególnie ważne przy instalacjach, które są cyklicznie zacieniane. System optymalizacji to także dodatkowe zabezpieczenie w razie pożaru i lepsza kontrola instalacji.

Modele falowników Huawei

Jeśli chodzi o falowniki do mikroinstalacji fotowoltaicznych dla domu, producent w swojej ofercie posiada aktualnie kilka serii produktów:

  • jednofazowe inwertery o mocy od 2 do 6 kW – falowniki Huawei SUN2000-2/3/3.68/4/4.6/5/6KTL-L1
  • trójfazowe falowniki o mocy od ok. 3 do 10 kW z możliwością obsługi magazynu energii – inwertery Huawei SUN2000-3/4/5/6/8/10KTL-M1

Bardzo dużą zaletą falowników Huawei z serii SUN2000, tj. L1, M0 i M1 w standardzie dostajemy  kompatybilność z magazynami energii. To funkcja off-gridowa, za którą u konkurencji trzeba zwykle dopłacić.

Pełną recenzje magazynu Huawei Luna znajdziesz tutaj


Recenzja magazynów energii Huawei Luna

Falownik Huawei – opinie

Huawei to jedna z najlepszych jakościowo marek falowników dostępnych na rynku. Wśród użytkowników zyskał on reputację solidnego i niezawodnego urządzenia, które efektywnie konwertuje energię słoneczną na prąd stały. Dowodem na wysoką jakość oferowanych produktów jest fakt, że w 2022 roku Huawei był najczęściej wybieranym falownikiem w Polsce, zgodnie z badaniem rynku PV opracowanym przez Instytut Energii Odnawialnej (IEO).


Huawei - najczęściej wybierany producent inwerterów w roku 2022
Najczęściej wybierani producenci inwerterów w roku 2022. Oprac. IEO, na podstawie badania rynku PV

Badanie to potwierdza, że Huawei zdobył zaufanie polskich użytkowników i stał się wiodącym wyborem w dziedzinie falowników. Nie tylko w przypadku instalacji fotowoltaicznych o mniejszych mocach, ale również na farmach PV, gdzie stosowane są inwertery o największych mocach. Marka Huawei wyróżnia się nie tylko solidnym wykonaniem, ale także zaawansowanymi technologiami, które przyczyniają się do optymalizacji wydajności systemu i maksymalizacji produkcji energii elektrycznej.

Jeśli szukasz falownika, który zapewni Ci niezawodne działanie, wysoką wydajność i sprawdzoną jakość, Huawei z pewnością zasługuje na uwagę.

Redakcja Dom21wieku.pl

Redakcja Dom21wieku.pl to grupa osób tworzących treści, które przydają się właścicielom nowoczesnych domów. Codziennie zbieramy nowe informacje z branży i dzielimy się nimi z wami na łamach naszego portalu.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments