Recenzja magazynów energii Huawei Luna

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na instalację paneli fotowoltaicznych w swoich domach, aby uzyskać niezależność energetyczną i oszczędzać na rachunkach za prąd. Jednym z kluczowych elementów takiego systemu jest magazyn energii, który pozwala na magazynowanie nadmiaru energii wytworzonej przez panele słoneczne i wykorzystanie jej w razie potrzeby. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad zakupem magazynów energii Huawei Luna.

Huawei Luna 2000

Przede wszystkim, Huawei Luna oferuje łatwą instalację. Dzięki zaawansowanej technologii i prostej konstrukcji, magazyn energii można łatwo podłączyć do istniejącego systemu fotowoltaicznego. Co więcej, nie wymaga to specjalistycznej wiedzy i umiejętności, co znacznie obniża koszty instalacji i umożliwia samodzielne podłączenie magazynu.

Po drugie, Huawei Luna cechuje się wysoką jakością i niezawodnością. Magazyny energii są wyposażone w zaawansowane ogniwa litowe, które zapewniają wysoką wydajność i długą żywotność. Ponadto, są one wyposażone w inteligentne systemy zabezpieczeń, które chronią je przed uszkodzeniami i zapewniają bezpieczeństwo dostaw energii. Dzięki temu można mieć pewność, że magazyn energii będzie działać bezproblemowo przez wiele lat.

Magazyn energii będzie działać znakomicie w nowym systemie net-billing. Będziemy mieć możliwość magazynowania energii wyprodukowanej w momentach, gdy jest ona najtańsza, np. w godzinach 13:00-15:00, a następnie zużycia lub przesłania jej do sieci w chwilach, gdy cena jest najwyższa, np. o godzinie 20:00.

Magazyn Energii LUNA HUAWEI

Rozbudowa magazynu Huawei Luna

Magazyny energii Huawei LUNA są dostępne w różnych pojemnościach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb i wymagań. Można je łączyć ze sobą, aby uzyskać większą pojemność.

W wersji podstawowej składa się z modułu sterującego i jednego modułu bateryjnego o pojemności 5 kWh. Istnieje możliwość połączenia ze sobą do trzech takich modułów, co pozwala na uzyskanie zestawów o pojemności 10 kWh i 15 kWh. LUNA2000 umożliwia również łączenie dwóch zestawów w trybie równoległym, co prowadzi do zwiększenia pojemności do 30 kWh.

Każdy moduł bateryjny posiada moc 2,5 kW, co oznacza, że ładowanie baterii o pojemności 5 kWh z zera do pełna powinno trwać około 2 godzin. Łączna moc ładowania dwóch połączonych modułów wynosi 5 kW, co pozwala na naładowanie akumulatora o pojemności 10 kWh w ciągu 2 godzin, korzystając z energii pochodzącej z fotowoltaiki. Dodanie trzeciego modułu nie wpływa na moc ładowania i rozładowania, która pozostaje na poziomie 5 kW, a czas ładowania wynosi ok. 3 godziny.

Smart Meter – Licznik DTSU

Licznik DTSU Aby w pełni wykorzystać możliwości magazynowania energii, niezbędny jest dodatkowy licznik energii, zwany przez Huawei inteligentnym miernikiem mocy. Ten miernik jest zamontowany w rozdzielnicy i pozwala na dokładne mierzenie przepływu energii z i do domu.

Oferuje on możliwość podglądu parametrów pracy instalacji w czasie rzeczywistym, takich jak napięcie i prąd trójfazowy, moc czynna i bierna, częstotliwość, energia dodatnia, energia zwrotna i wiele innych.

😊🌞

👍

Magazyn energii Huawei opinie

Montaż magazynu energii firmy Huawei cieszy się dobrą opinią ze względu na swoją opłacalność i możliwość zwiększenia autokonsumpcji energii. Magazyny energii są coraz bardziej popularne, ponieważ pozwalają na przechowywanie energii elektrycznej w celu późniejszego wykorzystania. Dzięki temu, gdy produkcja energii przekracza bieżące zapotrzebowanie, nadmiarowy prąd może być zmagazynowany, aby móc go wykorzystać w późniejszym czasie, gdy zapotrzebowanie będzie większe.

Według przeprowadzonego badania ankietowego IEO rynku PV (fotowoltaiki), Huawei był najczęściej wybieranym producentem magazynów elektrycznych w Polsce w 2022 roku. To świadczy o zaufaniu konsumentów do marki oraz wysokiej jakości oferowanych przez nią produktów. Huawei zdobył sobie renomę jako wiodący producent rozwiązań z zakresu energii odnawialnej i elektromobilności, oferując innowacyjne i wydajne technologie magazynowania energii.

Wnioski z badania wskazują na rosnące zainteresowanie magazynami energii Huawei ze strony właścicieli domów, firm i instytucji, którzy dążą do większej niezależności energetycznej oraz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Magazyny energii Huawei są uznawane za niezawodne, wydajne i dostosowane do potrzeb rynku, co przyczynia się do ich pozycji lidera na polskim rynku magazynów elektrycznych.

💡 Zamień swoje rachunki za prąd na oszczędność dzięki ☀️ fotowoltaice.
Skorzystaj z bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny, wykonanej przez polecaną przez nas firmę.


Moduł zasilania awaryjnego Huawei Backup Box

Aby korzystać z funkcji zasilania awaryjnego, niezbędny jest Backup Box – oddzielny i dodatkowy element systemu Huawei Luna2000. Podczas wyłączenia prądu lub awarii sieci (blackout), Backup Box umożliwia korzystanie z magazynu energii, dostarczając prąd z paneli fotowoltaicznych (jeśli jest dostatecznie widno) lub z modułów bateryjnych.

Backup Box umożliwia działanie na jednej fazie podczas awarii sieci, dlatego warto wyodrębnić oddzielny obwód elektryczny dla urządzeń, które chcemy zasilać w razie awarii.

backup box Huawei

Gwarancja Huawei Luna

Gwarancja na Huawei Luna2000 wynosi 10 lat lub do osiągnięcia 13,17 MWh wydajności energetycznej (dla jednego modułu bateryjnego), co odpowiada codziennemu ładowaniu i rozładowywaniu energii w wysokości 3,6 kWh w ciągu 10 lat. W ciągu roku magazyn energii wykonuje zwykle ok. 250 cykli ładowania i rozładowywania (w zależności od ilości energii słonecznej w różnych porach roku). 250 cykli w ciągu roku oznacza wykorzystanie wydajności energetycznej w wysokości 1,25 MWh, czyli około 10% wydajności w 10-letnim okresie gwarancyjnym.

Gwarancja przewiduje, że pojemność baterii może zmniejszyć się do 80% wartości początkowej w ciągu 10 lat, czyli z 5 kWh do 4 kWh, o ile nie zostanie wcześniej osiągnięty poziom wydajności energetycznej 13,17 MWh. W takim przypadku gwarancja wygasa w momencie przekroczenia wydajności energetycznej.

Backup Box jest objęty gwarancją jedynie na 2 lata.

Magazyn energii Huawei – cena

Według dostępnych ofert, model Huawei Luna2000-10-S0 o pojemności 10 kWh kosztuje 27900 zł, a jego 5 kWh wersja (jeden moduł) kosztuje 16900 zł. Dla potrzeb większej ilości magazynowanej energii, można wybrać opcję trójmodułową, która posiada pojemność 15 kWh i jest dostępna za cenę ok. 40 000 zł. Inwestycja w magazyn energii jest poważnym wyzwaniem finansowym, dlatego warto dokładnie przemyśleć współpracę z fotowoltaiką i oszacować koszty.

Dodatkowo, przy montażu magazynu z fotowoltaiką można skorzystać z dotacji Mój Prąd 4.0.

Przeczytaj również
Recenzja falownika
Huawei SUN2000

Kartę katalogową magazynu można znaleść tutaj.

Redakcja Dom21wieku.pl

Redakcja Dom21wieku.pl to grupa osób tworzących treści, które przydają się właścicielom nowoczesnych domów. Codziennie zbieramy nowe informacje z branży i dzielimy się nimi z wami na łamach naszego portalu.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kulka
Kulka
1 rok temu

Czy każdy falownik działa z magazynem’?