Jolywood – opinie, gwarancje, bezpieczeństwo

Firma Jolywood Solar, producent modułów fotowoltaicznych, została założona w Chinach w 2008 roku i od początku swojej działalności była ściśle związana z technologiami fotowoltaicznymi. Od 2016 roku zaczęła produkować ogniw fotowoltaicznych typu N, a już w 2018 roku została największym producentem ogniw i modułów typu N na świecie. Dzięki temu, klientom gwarantuje się wysoką jakość i niezawodność produktów.

Moduły fotowoltaiczne Jolywood to doskonały wybór dla każdego, kto poszukuje paneli o najwyższej jakości. Panele te wykonane są z ogniw typu N, co pozwala na osiągnięcie wysokiej sprawności, lepszej reakcji na słabe światło i mniejszego ryzyka pękania. Co więcej, moduły są wykonane w technologii Bifacial, co oznacza, że generują energię elektryczną z obu stron modułu, zwiększając ich wydajność.

Nazwa firmy Jolywood Solar
Rok założenia 2008
Kraj pochodzenia Chiny
Specjalizacja Produkcja modułów fotowoltaicznych
Ogniwa typu N Produkcja od 2016 roku
Pozycja rynkowa Największy producent ogniw typu N na świecie
Technologia Bifacial Moduły generują energię elektryczną z obu stron, zwiększając wydajność
Certyfikat Tier 1 Jolywood jest uznawany za renomowaną firmę przez instytucje finansowe
Liczba patentów 188 (złożone)
Wyróżnienia Top Performers w testach PVEL, nagroda PV Magazine 2020, All Quality Matters Award
Technologie Half-cut, Multibusbar, ogniwa typu N, technologia szkło-szkło, panele dwustronne Bifacial
Partner reasekuracyjny Munich Re, niemiecka firma ubezpieczeniowa
Opinie klientów Uznawany za wiodącego producenta paneli fotowoltaicznych

Jolywood – Tier 1 i certyfikaty PVEL potwierdzające jakość paneli

Jako lider w produkcji ogniw i modułów typu N oraz folii elektroizolacyjnej, Jolywood znalazło się na liście Tier 1. Ta lista zawiera tylko najbardziej renomowane firmy, doceniane przez instytucje finansowe, takie jak Bloomberg czy banki. Obecność Jolywood na liście Tier 1 świadczy o stabilnej sytuacji biznesowej i jest dobrym sygnałem dla inwestorów.

Jolywood posiada całkowicie niezależne prawa własności intelektualnej w zakresie ogniw słonecznych. Spółka złożyła wniosek o przyznanie aż 188 patentów i już otrzymała 86, w tym 25 na wynalazki. Dzięki zaadaptowaniu samodzielnie opracowanej technologii J-TOPCon 2.0, wydajność ogniw słonecznych Jolywood osiągnęła ponad 24,8% w produkcji masowej.

Jakość paneli Jolywood potwierdzają wyróżnienia i certyfikaty przyznawane przez niezależne jednostki badawcze. Producent może poszczycić się tytułem Top Performers w testach PVEL, w kategorii odporności na degradację wywołaną indukowanym napięciem (PID) oraz degradację wywoływaną przez światło (LID + LETID). Ponadto, Jolywood otrzymało wiele innych wyróżnień, w tym nagrodę PV Magazine 2020 w kategorii Materiały oraz wyróżnienie All Quality Matters Award od TUV Rheinla w 2019 roku.


MODUŁ PV JOLYWOOD JW-HD108N-415W
Karta katalogowa – JOLYWOOD JW-HD108N-415W

😊🌞

👍

Jakość i technologia wykonania

Firma Jolywood stosuje kilka innowacyjnych rozwiązań w swoich panelach słonecznych. Technologie te obejmują między innymi:

  1. Half-cut – technologia ta polega na podzieleniu ogniwa i modułu na dwie części, co zwiększa uzyski energii poprzez redukcję oporów prądu. Podział na dwie części wpływa również na lepszą pracę modułów w warunkach częściowego zacienienia i zapobiega pojawianiu się hot-spotów.
  2. Multibusbar – panele słoneczne Jolywood mają 9 lub 11 busbarów na ogniwo, w przeciwieństwie do standardowych modeli, które mają tylko 5. Więcej busbarów oznacza mniejsze straty przewodzenia i lepszą wytrzymałość.
  3. Ogniwa typu N – panele słoneczne Jolywood używają ogniwa wykonanego w technologii N. Ogniwo to jest bardziej wydajne i bardziej odporne na destrukcyjne działanie promieni słonecznych niż ogniwa typu P.
  4. Bifacial – panele dwustronne fotowoltaiczne Jolywood to jeden z flagowych produktów firmy. Moduły te mogą przetwarzać zarówno promieniowanie słoneczne padające bezpośrednio na nie (przód), jak i odbite od otoczenia (tył). Dzięki temu panele dwustronne mogą osiągać uzyski nawet o 30% większe. (Przeczytaj więcej o panelach bifacjalnych tutaj.)
  5. Szkło-szkło – panele dwustronne Jolywood wykorzystują technologię szkło-szkło, co oznacza, że na obu stronach paneli znajduje się tafla hartowanego szkła. Dzięki temu panele są bardziej odporne na mikropęknięcia i lepiej sprawdzają się w obszarach o niekorzystnym klimacie, takich jak nadmorskie regiony.

👀 Pomogliśmy Ci wybrać panel, pomożemy wybrać instalatora.
Instalacja paneli fotowoltaicznych to inwestycja na wiele lat, dlatego ważne jest, aby zadbać o to, aby była ona przeprowadzona przez wykwalifikowanego instalatora. Nawet najlepsze moduły fotowoltaiczne nie będą działać prawidłowo, jeśli zostaną źle zamontowane.

Dlatego wybór odpowiedniego instalatora jest kluczowy. Błędny montaż może prowadzić do usterek paneli i unieważnienia gwarancji.

Wejdź tutaj wypełnij formularz, a my zajmiemy się resztą.

Gwarancje Jolywood

Gwarancja na panele fotowoltaiczne Jolywood obejmuje dwa rodzaje ochrony: produktową i wydajnościową.

  • Gwarancja produktowa dotyczy ewentualnych problemów związanych z jakością modułów, takich jak wady wykonawcze czy materiałowe. Jeśli zdarzy się np. delaminacja modułu, należy powołać się na tę gwarancję.
  • Gwarancja wydajnościowa z kolei to zapewnienie producenta, że po określonym czasie (zazwyczaj 25 lat) moduł będzie nadal charakteryzował się określoną mocą. Jest to zabezpieczenie przed nadmiernym starzeniem się paneli PV.
Gwarancja na MODUŁ PV JOLYWOOD JW-HD108N-415W (na podstawie karty katalogowej)
Gwarancja na MODUŁ PV JOLYWOOD JW-HD108N-415W (na podstawie karty katalogowej)

Jolywood zapewnia, że po upływie 25 lat moduły zachowają co najmniej 89,4% początkowej mocy, co jest wynikiem zbliżonym do produktów premium. Po kolejnych 5 latach, czyli po 30 latach od rozpoczęcia użytkowania, moc paneli nie powinna być mniejsza niż 87,4%.

Reasekuracja Munich Re

Jolywood ma strategicznego partnera w postaci niemieckiej firmy ubezpieczeniowej Munich Re, która jest jednym z największych na świecie dostawców reasekuracji i rozwiązań ubezpieczeniowych. Munich Re posiada prawie 100% rynku w dziedzinie reasekuracji, co czyni ją liderem w swojej branży. Jako reasekurator, Munich Re zapewnia część ryzyka pokrywanego przez firmy ubezpieczeniowe oraz doradztwo w zakresie działalności ubezpieczeniowej.

W ramach współpracy, Munich Re reasekuruje gwarancję Jolywood, co daje klientom pewność, że ich inwestycja w panele fotowoltaiczne jest zabezpieczona na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. W ciągu trzech lat partnerstwa obie strony dążyły do opracowania rozwiązań w zakresie energii odnawialnej dla inwestorów i instytucji finansujących, przy zastosowaniu na dużą skalę modułów fotowoltaicznych Jolywood. Munich Re oferuje również usługi o wartości dodanej i kompleksową gwarancję wsparcia zewnętrznego, co pozwala klientom Jolywood na pełne zabezpieczenie swojej inwestycji.

Opinie o panelach Jolywood

Jolywood jest uznawany za jednego z wiodących producentów paneli fotowoltaicznych na świecie, oferujących panele o wysokiej jakości i wydajności. Firma posiada także wiele certyfikatów i nagród za swoje innowacyjne podejście do produkcji paneli fotowoltaicznych oraz dbałość o ochronę środowiska. Warto również pamiętać o długoletniej gwarancji, którą firma oferuje na swoje produkty.

Redakcja Dom21wieku.pl

Redakcja Dom21wieku.pl to grupa osób tworzących treści, które przydają się właścicielom nowoczesnych domów. Codziennie zbieramy nowe informacje z branży i dzielimy się nimi z wami na łamach naszego portalu.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments