Wybierz baterie łazienkowe, które ułatwią dbanie o higienę i pomogą Ci w oszczędzaniu energii oraz wody 

Czy wyobrażasz sobie codzienne dbanie o higienę bez możliwości wygodnego mycia rąk? Baterie umywalkowe to podstawowe wyposażenie każdej łazienki. Nowoczesne modele mają dodatkowe funkcje, które wpływają na większą oszczędność energii oraz wody. Z ich użyciem przyczynisz się do ochrony środowiska, a przy tym zmniejszysz regularne wydatki na rachunki. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak wybrać baterie łazienkowe, które łączą w sobie trwałość, funkcjonalność i elegancki wygląd.

Zainwestuj w baterie łazienkowe, które oszczędzają wodę

Jedną z najważniejszych zalet nowoczesnych baterii jest ich wpływ na większą oszczędność wody. Marka Roca, uznany producent wyposażenia łazienkowego, oferuje innowacyjne baterie z funkcją Cold Start. W tego typu modelach uchwyt baterii jest domyślnie ustawiony na uruchomienie zimnej wody — ciepły strumień uzyskasz dopiero po przesunięciu dźwigni w lewo. Jeśli zastanowisz się nad sposobem, w jaki codziennie korzystasz ze zwykłych baterii, łatwo zauważysz niepotrzebne zużycie wody i energii — uchwyt znajdujący się w centralnej pozycji, czyli tej, którą najczęściej ustawiamy z przyzwyczajenia, zużywa właśnie ciepłą wodę.

Ustawiając uchwyt baterii w centralnej pozycji, podświadomie dążymy do symetrii — spójna linia uchwytu i wylewki lepiej się wówczas prezentuje. Dlatego w bateriach Cold Start przesunięcie dźwigni w lewo uruchamia ciepłą wodę, a powrót do pozycji środkowej zimną. W ten sposób baterie łazienkowe z oferty Roca przynoszą korzyść środowisku i domowemu budżetowi. Funkcję Cold Start znajdziesz między innymi w modelach z kolekcji ONA, która wyróżnia się wysoką trwałością i nowoczesnym designem.

Nowoczesny design baterii, które dopasujesz do wielu aranżacji łazienek

Funkcjonalność jest ważna, ale ze względu na częste użytkowanie baterie łazienkowe stają się wyposażeniem, który ma duży wpływ na wygląd aranżacji. Wybierając starannie zaprojektowane modele, dodasz łazience charakteru i dopełnisz jej wykończenie. Warto również zadbać o to, by były one spójne z Twoim gustem. Dlatego w kolekcji ONA znajdziesz zarówno klasyczne chromowane baterie, jak i produkty wykończone w nowoczesnym czarnym macie, a także w eleganckich kolorach Titanium Black lub Rose Gold. Oprócz tego możesz zdecydować się na różne sposoby montażu, takie jak:

  • montaż na blacie — stosowany w bateriach umywalkowych, to najbardziej klasyczny sposób mocowania, który świetnie się prezentuje i w razie potrzeby pozwala na łatwą wymianę baterii,
  • montaż naścienny — dla baterii prysznicowych i wannowo prysznicowych – estetyczne i godne uwagi rozwiązanie zarówno do dużych, jak i małych łazienek, ponieważ oszczędza miejsce,
  • montaż podtynkowy — najbardziej nowoczesna opcja ze względu na możliwość ukrycia wszystkich elementów instalacyjnych baterii i podkreślenia jej minimalistycznego wyglądu. W kolekcji ONA w opcji montażu podtynkowego znajdziesz baterie umywalkowe, prysznicowe i wannowo-prysznicowe.

Z baterii łazienkowych korzystasz każdego dnia. Wyposażenie, które jest tak często użytkowane, musi być trwałe — dzięki temu wytrzyma w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym przez wiele lat.

Dlatego w chromowanych bateriach z kolekcji ONA zastosowano powłokę EverShine opracowaną przez specjalistów marki Roca. To specjalna warstwa, która zabezpiecza korpus, uchwyt i wylewkę przed zarysowaniami, osadami z kamienia i utratą blasku. W rezultacie baterie łazienkowe ONA lepiej się prezentują i są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Do ich czyszczenia nie musisz używać agresywnych środków myjących, co ma wiele korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla użytkowników.

Z kolei w wersjach Titanium Black oraz Rose Gold zastosowano powłokę Everlux-PVD, która gwarantuje stylowe, eleganckie wykończenie. Jest przy tym niezwykle wytrzymała, chroniąc baterie umywalkowe przed zarysowaniami i uderzeniami. W efekcie ich kolor jest równomiernie rozłożony, nie ściera się ani nie odbarwia. Zainwestuj w nowoczesne baterie łazienkowe i zyskaj większy komfort codziennego dbania o higienę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments