Przydatne funkcje w klimatyzatorze – jakie są?

W dzisiejszych czasach w naszych domach i mieszkaniach coraz chętniej korzystamy z nowoczesnych urządzeń elektronicznych, które zapewniają nam komfort. Jednym z tych, które są bardzo chętnie wykorzystywane są klimatyzatory. Dzięki nim możemy cieszyć się przyjemnym chłodem nawet w czasie najbardziej upalnych dni. Warto jednak mieć świadomość, że obecnie klimatyzatory nie tylko chłodzą, ale również dają nam możliwość korzystania z wielu dodatkowych funkcji, które ułatwiają nam codzienność i zwiększają komfort. Poznajmy więc nieco lepiej nowoczesne funkcje w klimatyzatorach, które mogą okazać się bardzo przydatne.

Ogrzewanie

Nie da się ukryć, że większość z nas kiedy myśli o klimatyzatorze kojarzy to urządzenie jako rozwiązanie, które pozwala zachować przyjemną, niską temperaturę w pomieszczeniach w trakcie upałów. Obecnie jednak klimatyzator to urządzenie, które może nie tylko zmniejszać temperaturę, ale również ogrzewać pomieszczenie co pozwala nam uniknąć konieczności zakupu innych systemów grzewczych. Co więcej, nowoczesne klimatyzatory coraz częściej wyposażone są w funkcję “gorącego startu”, co oznacza, że urządzenie od razu zaczyna ogrzewać pomieszczenie zamiast początkowo dmuchać zimnym, niedogrzanym powietrzem.

Oczyszczanie powietrza

Nie da się ukryć, że w naszym kraju problem zanieczyszczenia powietrza jest szczególnie silny, szczególnie zimą. Niemniej jednak również latem mamy do czynienia z kurzem, roztoczami, pyłkami oraz wieloma innymi zanieczyszczeniami. Kontakt z nimi może powodować alergie czy podrażnienia. Na szczęście nowoczesne klimatyzatory takie jak te, które znajdziemy w ofercie dostępnej na stronie https://bsklima.pl/ posiadają funkcję oczyszczania powietrza, która polega na wychwytywaniu przez specjalne filtry drobinki zanieczyszczeń zanim jeszcze dostaną się one do pomieszczenia.

Kontrola wilgotności powietrza

Odpowiedni poziom wilgotności powietrza ma ogromne znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Zbyt suche powietrze może powodować przesuszenie skóry oraz błon śluzowych, jeśli powietrze w pomieszczeniach jest zbyt wilgotne może to z kolei doprowadzić do rozwoju pleśni we wnętrzach. Obecnie możemy wykorzystać klimatyzator by utrzymać stałą, określoną przez nas wilgotność powietrza.  Najczęściej określa się ją na poziomie 40 60 procent. Pozwala to zarówno uniknąć szkodliwych zarodników pleśni, jak i nieprzyjemnych odczuć związanych np. z suchością w ustach czy gardle.

Funkcja jonizacji powietrza

To kolejna dodatkowa funkcja, dzięki której możemy poprawić swój komfort i samopoczucie. Polega na wydzielanie wraz z wydmuchiwanym powietrzem ujemnie naładowanych jonów, które neutralizują zanieczyszczenia, alergeny i nieprzyjemne zapachy w powietrzu. Jonizowanie jest procesem całkowicie bezpiecznym, również dla dzieci czy zwierząt a jednocześnie znacząco poprawia komfort mieszkańców.

Tryb nocny

Niezależnie od tego, czy klimatyzator chłodzi, czy ogrzewa pomieszczenia w naszym domu lub mieszkaniu nasze wymagania dotyczące temperatury za dnia i w nocy często się różnią. Codzienne przestawianie temperatury bywa irytujące, szczególnie gdy o tym zapomnimy. Dlatego też coraz więcej nowoczesnych klimatyzatorów wyposażonych jest w funkcję trybu nocnego. Pozwala nam ona zaprogramować urządzenie w taki sposób, by o określonej godzinie zmieniło swoje ustawienia takie jak temperatura czy siła nawiewu. Zwiększa to w znaczny sposób komfort z korzystania z urządzenia.

Smartdom/zdalne sterowanie

Coraz częściej klimatyzatory możemy zintegrować z systemem smart home. Dzięki temu klimatyzator może być sterowany zarówno za pomocą pilota jak i smartfona i to zarówno gdy znajdujemy się w domu, jak i w przypadku gdy chcemy zapewnić sobie optymalną temperaturę w domu, zanim do niego wrócimy.

Podsumowując, decydując się na zakup klimatyzatora warto sprawdzić w jakie funkcje wyposażone jest urządzenie oraz z zasadą ich działania. Bardzo często okazuje się bowiem, że to co uznajemy za niepotrzebny dodatek może okazać się bardzo praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem zwiększającym nasz komfort.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments