Pompa ciepła LG Therma – Recenzja i opinie

Pompy ciepła to obecnie najczęściej wybierane systemy ogrzewania, zarówno w przypadku nowych jak i obecnych inwestycji. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę nieustannie rosnące ceny paliw grzewczych. Dlatego też obecnie najbardziej opłacalnymi systemami są właśnie pompy ciepła. Swoje urządzenia na rynek wprowadziła również firma LG, która słynie z wydajnej i jakościowej elektroniki. Firma LG to jeden z liderów rynku pomp ciepła. Misją tej marki jest dostarczanie efektywnych i ekonomicznych rozwiązań umożliwiających ogrzewanie budynków i wody użytkowej poprzez korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Jest to wiodący dostawca systemów HVAC, a wypuszczane na rynek produkty są nieustannie udoskonalane, tak aby były energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Pompy ciepła LG wyróżniają się nie tylko wydajną, ale i cichą pracą. Zastosowana w niej nowoczesna sprężarka sprawia, że podczas pracy generowany hałas nie jest uciążliwy i nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.

Czy pompa ciepła LG się opłaca? 

Urządzenia koreańskiej firmy są funkcjonalne i bezobsługowe oraz pozwolą uzyskać niezwykle komfortowy system grzewczy. Pompa zapewni sprawne ogrzewanie, chłodzenie oraz podgrzewanie wody użytkowej przy stosunkowo niewielkim poborze energii elektrycznej. Wykorzystywana tutaj technologia zapewnia o wiele wyższą efektywność podczas wykonywanej przez urządzenie pracy. Dzięki temu comiesięczne rachunki będą zdecydowanie niższe niż podczas wykorzystywania innych systemów. Dlatego też pompy ciepła LG wskazywane są jako niezwykle ekonomiczne oraz bardzo energooszczędne. Warto także wspomnieć o tym, że dzięki zastosowanym w tej technologii rozwiązaniom są to systemy w pełni ekologiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego. ☀️ Pomogliśmy Ci wybrać pompę, pomożemy wybrać instalatora. Zainstalowanie pompy ciepła to ważna decyzja inwestycyjna, która wpływa na wiele lat eksploatacji i komfortu Twojego domu. Dlatego niezwykle istotne jest, aby powierzyć tę pracę wykwalifikowanemu instalatorowi. Nawet najwyższej jakości pompa ciepła nie osiągnie pełnego potencjału, jeśli zostanie źle zamontowana. ➡️ Wejdź tutaj i wypełnij formularz, a sprawdzony instalator skontaktuje się z tobą!. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego instalatora pompy ciepła to inwestycja w jakość, efektywność i niezawodność Twojego systemu. Dlatego nie warto oszczędzać na profesjonalizmie i doświadczeniu. Zaufaj sprawdzonej firmie, która dostarczy Ci kompleksową obsługę i zapewni Ci spokojną eksploatację przez wiele lat.

W jaki sposób działa pompa ciepła LG Therma?

Zdecydowanie najbardziej nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem jest pompa ciepła LG Therma V. Pompa ciepła wykorzystuje powietrze pozyskane z zewnątrz do skutecznego ogrzewania pomieszczeń, jak również podgrzewania wody użytkowej. Jest to efektywny sposób na uzyskanie komfortu cieplnego wewnątrz, także w przypadku bardzo niskich temperatur, nawet do -25 st. Pompa ciepła LG oprócz ogrzewania pomieszczeń podgrzewa także wodę użytkową, do temperatury 65 st. LG Therma to uniwersalna jednostka wyposażona w ekologiczną i niezwykle wydajną sprężarkę Rl. Wykorzystywany jest w niej czynnik chłodniczy R32, dzięki czemu jest ona w stanie pracować efektywnie nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spada do -25 stopni Celsjusza. Zasada działania pompy ciepła LG:
 • Pompa ciepła LG pobiera powietrze z zewnątrz, jako wykorzystywane źródło ciepła.
 • Następnie w parowniku dochodzi do absorpcji energii cieplnej poprzez czynnik chłodniczy, który pozwala zmienić stan skupienia z ciekłego w gazowy.
 • Odparowany czynnik chłodniczy następnie wpływa do sprężarki, która podczas swojej pracy wykorzystuje energię elektryczną.
 • Następnie jest ona przekształcana do energii cieplnej i przekazywana do czynnika chłodniczego.
 • W kolejnym etapie czynnik ten wpływa do wymiennika ciepła w postaci gazu o wysokiej temperaturze.
 • Później przekazuje energię do wody poprzez wymianę ciepła, która ma miejsce pomiędzy wodą a czynnikiem chłodniczym, dzięki czemu gaz zmienia swój stan skupienia w ciecz.
 • Czynnik chłodniczy przepływa przez zawór rozprężny, który z postaci ciekłej przeistaczany jest znów do postaci gazowej.
Pobrane z otoczenia ciepło jest w dalszej kolejności wykorzystywane do podgrzania wody użytkowej, a także tej, która służy do ogrzewania pomieszczeń za pomocą ogrzewania podłogowego oraz klasycznych kaloryferów.

Ile zużywa prądu pompa LG Therma i czy jest energooszczędna?

Pompa ciepła LG jest urządzeniem nowoczesny oraz energooszczędnym, co oznacza w praktyce, że zużycie energii elektrycznej jest na niskim poziomie. Wszystko zależy jednak od kilku istotnych czynników, które mają ogromny wpływ na wysokość rachunków za prąd przy użytkowaniu pompy ciepła. Duże znaczenie ma bowiem typ budynku, jego obiegi grzewcze i czy jest to nowy dom czy taki, który został zbudowany lata temu. Wpływ na zużycie energii elektrycznej, jakie generuje pompa ciepła LG ma także rodzaj ocieplenia budynku. lm jest ono lepiej wykonane i do ocieplenia budynku wykorzystano lepszej jakości materiały, tym pompa będzie wydajniejsza i do zapewnienia odpowiedniej temperatury będzie zużywała mniej prądu. Koszty związane z użytkowaniem pompy ciepła można także zmniejszyć poprzez podłączenie do niej instalacji fotowoltaicznej. Pompy ciepła Therma V LG – forum Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy na Facebooku – Pompy ciepła Therma V LG

Opinie o pompach ciepła LG

Pompa ciepła LG to bez wątpienia urządzenie, które cieszy się ogromną popularnością i jest chętnie wybierane do ogrzewania domów. Użytkownicy chwalą sobie zastosowane rozwiązania oraz dodatkowe funkcjonalności tych systemów. To kompleksowe rozwiązania, które w pełni zastąpią tradycyjne instalacje. Dzięki ogromnemu doświadczeniu producenta w nowoczesnych rozwiązaniach związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii urządzenia te są przyjazne dla środowiska oraz energooszczędne. Dodatkowym atutem jest także to, że pompa ciepła LG może zostać zamontowana zarówno w nowoczesnym, jak i modernizowanym budynku.
Firma LG w swojej ofercie posiada wiele rodzajów pomp ciepła powietrze-woda Therma V, które dostosowane są do różnych budynków:
 • pompy ciepła LG Therma V Monobloc – od 5,5 kW do 16 kW;
 • pompy ciepła LG Therma V Hydrosplit – od 12 kW do 16 kW;
 • pompy ciepła LG Therma V Hydrosplit IWT – od 12 kW do 16 kW;
 • pompy ciepła LG Therma V Split – od 5,5 kW do 9 kW;
 • pompy ciepła LG Therma V Split wysokotemperaturowej – 16 kW.
Sterowanie pompami ciepła jest intuicyjne i bezproblemowe. Część z modeli wyposażona jest w funkcję, która umożliwia podzielenie budynku na kilka stref, co sprawia, że w każdej z nich można ustawić inną temperaturę. Nowoczesny system sterowania oraz możliwość zsynchronizowania urządzeń z aplikacją na tablecie czy smartfonie sprawiają, że można swobodnie sterować temperaturą panującą wewnątrz domu będąc również poza nim. Dodatkowo ze względu na wysoką energooszczędność LG Therma są one również bardzo ekonomiczne, a cała inwestycja szybko się zwraca. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają najefektywniejszych systemów ogrzewania do swojego domu, mieszkania, ale nie tylko.

Jakie są rodzaje pomp ciepła LG?

Pompy ciepła LG wykonane są w różnych technologiach, z których możemy wyróżnić trzy rodzaje urządzeń:
 • Wysokotemperaturowa – pozwala uzyskać wodę do temperatury 80 st., dzięki czemu doskonale sprawdza się w obiektach o niższej termoizolacji, w których stosowane są małowydajne grzejniki. Może zostać wykorzystana również w tych miejscach, w których konieczne jest zapewnienie o wiele wyższej temperatury wody. Jest to system prosty w montażu, który z powodzeniem zastąpi stary i nieefektywny system grzewczy.
 • Split – jest to ekologiczny system, który odpowiednio ogrzewa dom, a w razie potrzeb również go ochładza. W tym systemie zastosowana została sprawdzona technologia inwerterowa, która pozytywnie wpływa na pobór energii oraz dostosowuje moc systemu do realnego zapotrzebowania na moc.
 • Monoblok to  pompa ciepła wyposażona w innowacyjną sprężarkę oraz czynnik chłodniczy, dzięki czemu może ona pracować w bardzo niskich temperaturach, zapewniając sprawne nagrzewanie wody użytkowej.
Niezależnie od wybranego rodzaju, wszystkie z zaprezentowanych urządzeń cechuje wysoka funkcjonalność i wydajność. To systemy, które świetnie sprawdzą się w każdych warunkach, zapewniając wygodę oraz odpowiedni poziom pracy.

Czy pompa ciepła LG jest w stanie ogrzewać wodę?

Zdecydowana większość modeli pompy ciepła LG dostępnych w ofercie tej firmy umożliwia zarówno efektywne ogrzewanie całego budynku, jak i wody użytkowej. Nowoczesne i najbardziej technologicznie zaawansowane urządzenia są w stanie podgrzać ją nawet do 65 stopni Celsjusza. Zobacz również: Galmet Prima – Pompa ciepła polskiego producenta

Redakcja Dom21wieku.pl

Redakcja Dom21wieku.pl to grupa osób tworzących treści, które przydają się właścicielom nowoczesnych domów. Codziennie zbieramy nowe informacje z branży i dzielimy się nimi z wami na łamach naszego portalu.
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
1 rok temu

witam prosiłbym o waszą opinię, ile prądu pompa LG Therma V 12 Kw monobloc może średnio zużywać prądu przy założeniu, że bez grzania wody, ogrzewanie podłogowe w całym domu, powierzchnia użytkowa ok 130 mkw (1 piętro bez poddasza) docieplenie 10 cm styropian, bardzo dobre okna (nowe drewno), dom ok 30 lat, cegła? (prąd fotowoltaika)
Są chyba tu osoby posiadający takie pompy. Firma, z którą rozmawiałem mówi „z doświadczenia użytkowników” przynajmniej 8kw paneli na dachu.

Łukasz N
Łukasz N
1 rok temu

Cześć! Zastanawiamy się nad montażem tej pompy w domu typu bliźniak. Od sąsiada pompę będzie dzielić nas ok 4-5 metrów. Czy nie będzie problemów z hałasem? Pozdrawiam

mariusz
mariusz
7 miesięcy temu

Witam lepiej zostawic termostaty na grzejnikach np na 3 czy odkręcić na max i zmniejszyć temp na pompie żeby w domu było te 21 stopni czy wg bez termostaów ? Jak lepiej ?