Pompa ciepła Blaupunkt

Firma Blaupunkt rozpoczęła swoją działalność prawie sto lat temu na rynku elektroniki użytkowej. Znana wcześniej pod nazwą Ideal Radiotelefon & Apparatefabrik produkowała znane słuchawki oznaczone niebieskim punktem, który był przyznawany tylko produktom wysokiej jakości. Z czasem znak ten zastąpił starą nazwę i logo firmy.

Obecnie Blaupunkt produkuje samochodowy sprzęt multimedialny, RTV, panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. W 2015 r. firma otrzymała wyróżnienie „German Standards: Brands of the Century” oraz dostała nagrodę „Dobra Marka 2021” i „Quality International 2021” za produkcję wysokiej jakości urządzeń.

Pompa ciepła Blaupunkt

Powietrzne pompy ciepła są nowoczesnym sposobem ekologicznego ogrzania nowo wybudowanych i modernizowanych domów jako stałe lub dodatkowe źródło ciepła. Energia potrzebna do podniesienia temperatury w pomieszczeniach pochodzi w 75% z powietrza i tylko w 25% z prądu elektrycznego. Przy czym najbardziej opłacalna, zarówno pod względem finansowym, jak i ekologicznym jest współpraca pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną.

Aktualna oferta producenta Blaupunkt składa się z dwunastu różnych rodzajów modeli powietrznych pomp ciepła, do których użyto części renomowanych marek takich jak: Panasonic, Wolong i Carel.

W zależności od preferencji klienta produkty zostały podzielone na jedno- i dwumodułowe. Pompy ciepła zamknięte w jednej obudowie to monobloki. Urządzenia te są dobrze zaizolowane termicznie i akustycznie oraz nie wymagają do instalacji specjalisty z uprawnieniami F-gazowymi.

Pompy ciepła split są podzielone na dwa moduły, które połączone są ze sobą za pomocą rur chłodniczych. Duża ich popularność bierze się z odporności na niskie temperatury (brak obawy o zamarznięcie czynnika chłodniczego). W porównaniu do monobloku są mniejsze, wykazują niższe straty energii, lecz są trochę głośniejsze i wymagają przeprowadzenia regularnych kontroli szczelności przez osobę z uprawnieniami F-gazowymi.

Pompy dostępne na rynku:

  • Pompa ciepła Blaupunkt Monoblok R32 w wersji: 12kW, 16kW, 19kW oraz BLP06P1V1MR32 i BLP09P1V1MR32
  • Pompa ciepła Blaupunkt Monoblok w wersji: 10kW, 13kW, 17kW i 19kW
  • Pompa ciepła Blaupunkt Split w wersji: 10kW, 17kW i 19kW

Blaupunkt – gwarancje i serwis

Gwarancja na wady fabryczne lub niepoprawne zamontowanie urządzenia trwa 5 lat i jest uznawana za okazaniem karty gwarancyjnej, lub faktury zamówienia.

Oficjalnym dystrybutorem produktów Blaupunkt na rynek Polski jest firma Hymon. Zajmuje się ona świadczeniem usług montażowych i odpowiada za naprawę powietrznych pomp ciepła na terenie naszego kraju. Mimo to, osoby zainteresowane montażem powietrznej pompy ciepła powinny przeanalizować modele tej marki, zestawiając je z jednostkami oferowanymi przez konkurencję, aby móc wybrać odpowiedni rodzaj urządzenia dla swoich potrzeb.

Pompa ciepła Blaupunkt – opinie

Według użytkowników zaletą powietrznych pomp ciepła firmy Blaupunkt jest: duży wybór modeli, cicha praca, wysoka jakość komponentów, możliwość sterowania urządzeniem zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej. Natomiast powtarzającą się wadą jest niewskazanie przez producenta ceny za produkt.

😊🌞

👍

Redakcja Dom21wieku.pl

Redakcja Dom21wieku.pl to grupa osób tworzących treści, które przydają się właścicielom nowoczesnych domów. Codziennie zbieramy nowe informacje z branży i dzielimy się nimi z wami na łamach naszego portalu.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments