Mieszkanie w Pruszczu Gdańskim – dlaczego to opłacalna inwestycja?

Gdańsk jest wspaniałym miejscem do zamieszkania ale dla wielu jeszcze lepszym jest Pruszcz Gdański. Miasto to chętnie wybierane jest do zamieszkania przez osoby w różnym wieku ze względu na komfort, jaki zapewnia oraz bliskość Trójmiasta. Co jeszcze należy do zalet Pruszcza Gdańskiego? Zakup jakiego typu nieruchomości w Pruszczu Gdańskim jest najbardziej korzystny? Sprawdźmy!

Zalety Pruszcza Gdańskiego

Pruszcz Gdański przez wielu nazywany jest „sypialnią Gdańska” z racji tego, że mnóstwo osób dokonuje zakupu nieruchomości w Pruszczu Gdańskim – gdyż ich ceny tam są o wiele niższe niż w Gdańsku – a dojeżdża do pracy do Gdańska lub innych miast Trójmiasta. Umożliwia to doskonała komunikacja: wiele połączeń autobusowych i świetne drogi dojazdowe.

Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego cenią sobie ciszę i spokój, jakie zapewnia to miasto. Jest ono na tyle małe by żyć tam komfortowo i nie czuć się przytłoczonym wielkością zaludnienia, a jednocześnie na tyle duże, że „wszystko jest pod ręką” (sklepy, szkoły, praca). Pruszcz Gdański zapewnia edukację na najwyższym poziomie a to za sprawą mnogości i różnorodności szkół, w których stworzone zostały klasy o wielu profilach, dzięki czemu każde dziecko może edukować się w kierunku, który najbardziej mu odpowiada.

Rynek deweloperski w Pruszczu Gdańskim jest rozbudowany a deweloperzy w Pruszczu Gdańskim – podobnie jak deweloperzy w Gdańsku – szukają sposobów na zdobycie klientów. Na tamtejszym rynku działa firma mająca wieloletnie doświadczenie działalności w branży i realizująca inwestycje w bardzo wysokim standardzie zarówno jeśli chodzi o materiały użytkowane do budowy jak i o standard wykończenia wnętrz Activa, a ich inwestycje można obejrzeć na tej stronie https://activa.pl/oferta/mieszkania-gotowe-do-odbioru-pruszcz-gdanski 

Jaką nieruchomość kupić w Pruszczu Gdańskim?

Najtrafniejszym wyborem jeśli chodzi o zakup nieruchomości w Pruszczu Gdańskim jest mieszkanie, a w szczególności mieszkanie gotowe do odbioru. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na osiedlu Antares. To kameralne osiedle mieszkaniowe zapewnia ciszę i spokój, a jednocześnie wszelkie udogodnienia w postaci sklepów spożywczych i innych obiektów handlowych. 

Zdecydowanie najkorzystniejszy pod względem finansowym jest zakup mieszkania, a nie domu. Dlaczego? Z racji tego, że mieszkania są tańsze, a także łatwiej jest je wynająć lub sprzedać jeśli zajdzie taka potrzeba. Pruszcz Gdański jest miastem, z którego chętnie na studia dojeżdża wielu studentów a do pracy – wielu pracowników. Dlatego też kupujący mieszkanie z zamiarem jego wynajmu nie będzie miał większych problemów ze znalezieniem najemców. Dodatkowym atutem mieszkań jest fakt, że koszty wykończenia i wyposażenia wnętrz są mniejsze niż w przypadku domów. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest zazwyczaj mniejszy metraż choć współcześnie deweloperzy z Gdańska i z Pruszcza Gdańskiego stawiają na nowoczesne rozwiązania – w ofercie sprzedażowej oprócz mieszkań o standardowym metrażu od 35-50 metrów kwadratowych znajdują się także mieszkania większe. Wszystko po to, by trafić w oczekiwania wielu klientów.

Mieszkanie jest odpowiednią opcją dla osób ceniących sobie wygodę i komfort. Żyjąc w mieszkaniu  nie trzeba martwić się o naprawy dachów, malowanie płotów, organizowanie opału, koszenie trawy, pielenie ogródka, odkładaniem pieniędzy na naprawy. Wszystkim tym zajmuje się wspólnota mieszkaniowa.

Mieszkania są dobrym wyborem dla osób ceniących sobie towarzystwo innych. Mając wielu sąsiadów można mieć bogate życie towarzyskie i w każdym momencie liczyć na ich pomoc. Często wskazuje się, że w mieszkaniach słychać hałasy dobiegające z sąsiednich mieszkań. Poniekąd jest to prawda jednakże współczesne budownictwo umożliwia zastosowanie takich materiałów, by hałas był minimalny. 

Mieszkanie w Pruszczu Gdańskim – podsumowanie

Najkorzystniejszym typem nieruchomości, jaki można zakupić w Pruszczu Gdańskim jest mieszkanie. Koszty jego zakupu są nieporównywalnie mniejsze do kosztów zakupu domu a komfort życia jest bardzo podobny. Decydując się na taki krok warto skorzystać z usług sprawdzonych firm deweloperskich gwarantujących użycie w trakcie budowy wysokiej jakości materiałów zapewniających długotrwałe i bezproblemowe funkcjonowanie budynku. Pruszcz Gdański jest miastem rozwojowym a jednocześnie na tyle cichym, że jego popularność przyciąga i będzie przyciągać osoby pragnące spokojnego życia w pobliżu dużego miasta.

Jeżeli szukasz w okolicach, np. w Gdańsku, to warto poznać ofertę Activa dostępną na stronie https://activa.pl/oferta/mieszkania-gdansk 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments