Firmy Panasonic nikomu przedstawiać nie trzeba. Pompa ciepła Aquarea to jedna z najczęściej spotykanych pomp w naszym kraju. Jej popularność wynika głównie z atrakcyjnej ceny i wielu lat obecności na rynku. Należy jednak mieć na uwadze, że Panasonic nie specjalizuje się wyłącznie w projektowaniu urządzeń grzewczych, a w internecie często można natknąć się na opinię mówiące o tym, że brakuje firmowych serwisów w naszym kraju.
Z drugiej Panasonic jest dużym producentem, a produkty tej marki są eksportowane do ponad stu krajów na całym świecie. Oferowane przez firmę Panasonic pompy ciepła serii Aquarea zapewniają dużą oszczędność energii dzięki swojej wysokiej wydajności nawet w temperaturze -20°C. Pompy ciepła serii Aquarea są w całości projektowane i produkowane przez firmę Panasonic. W ofercie marki są zarówno pompy ciepła typu powietrze-powietrze oraz pompy ciepła powietrze-woda.
Czy pompy ciepła Panasonic są dobre?
Pompy ciepła Aquarea to nowatorskie, energooszczędne produty zapewniające idealną temperaturę w domu oraz ciepłą wodę użytkową, nawet przy skrajnych temperaturach na zewnątrz.
Budowa urządzenia jest solidna dzięki najwyższej jakości wszystkich podzespołów, w tym sprężarki, która została zaprojektowana i wyprodukowana przez Panasonic. Sprężarki rotacyjne firmy z powodzeniem wykorzystywane na całym świecie, ponieważ odznaczają się najwyższą jakością i oferują pełen komfort użytkowania. Sama firma chwali się sprzedażą na poziomie 200 milionów sztuk. Należy o tym pamiętać, ponieważ sprężarka to pompy ciepła.
Co charakteryzuję pompy Panasonic?
-
Charakteryzują się dobrym współczynnikiem COP równym 5 (dla mocy 3,2 kW)
- Utrzymuje wysoką wydajność nawet w temperaturze -7 °C i -15 °C.
- W zależności od modelu posiadają wbudowane naczynie wzbiorcze o pojemności 6 lub 10 litrów
- Do urządzenia można podłączyć zbiornik każdego producenta
- Ekonomiczne rozwiązanie do dobrze docieplonych budynków
Oferowane przez firmę Panasonic pompy ciepła serii Aquarea zapewniają dużą oszczędność energii dzięki swojej wysokiej wydajności nawet w temperaturze -20°C. Pompy ciepła serii Aquarea wchodzą w skład systemów ogrzewania nowej generacji, wykorzystujących darmowe i odnawialne źródło energii, jakim jest powietrze, do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń w budynku oraz ogrzewania wody użytkowej.
Pompa ciepła Panasonic monoblok
Monoblok to pompa ciepła przeznaczona w całości do montażu na zewnątrz budynku. W takim przypadku instalacja nie wymaga przyłącza chłodniczego i jest podłączona tylko do obiegu ogrzewania i/lub ciepłej wody użytkowej.
Pompy ciepła monoblok bardzo często kojarzone są z remontowanymi budynkami. O tyle słusznie, że pierwotnie głównie w nich je montowano. Dużym atutem jest fakt, że nie trzeba wygospodarowywać na nie miejsca w żadnym pomieszczeniu jest szczególnie cenny, bo tej przestrzeni może po prostu brakować.
Producent wyróżnia cztery rodzaje pomp ciepła:
- Aquarea High Performance – przeznaczona do nowych instalacji i budynków energooszczędnych. Są to pompy jednofazowe o mocy od 3 kW do 16 kW, a trójfazowe o mocy 9 kW – 16 kW.
- Aquarea HT – przeznaczona do domów mieszkalnych ze starymi grzejnikami wysokotemperaturowymi. Jednofazowe o mocy od 9 kW 12 kW, a trójfazowe o mocy 9 kW – 12 kW.
- Aquarea T-CAP – zaprojektowana do pracy w skrajnie niskich warunkach. Jest w stanie utrzymać moc wyjściową przy temperaturze zewnętrznej do -20°C bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną. Modele jednofazowe o mocy 9 kW – 12 kW, natomiast trójfazowe o mocy 9 kW – 16 kW.
- Pompa ciepła do produkcji CWU – samodzielna pompa zaprojektowana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Idealna do pokrycia zapotrzebowania na ciepłą wodę w domu jednorodzinnym.
- FIRMA VOSTI – REKOMENDOWANY INSTALATOR POMP CIEPŁA
- POMPA CIEPŁA CZY PIEC ELEKTRYCZNY?
- POMPA CIEPŁA LG
Panasonic Aquarea – czynnik chłodniczy
Pompa podąża za regulacjami w krajach UE, którę przykładają dużą wagę do ochrony środowiska. Urządzenia producenta zawierają czynnik R32 zużywa mniej energii w przypadku bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, a jego efektywność energetyczna jest o ok. 10 proc. wyższa w porównaniu do czynników R22 i R410A.
Aquarea Smart Cloud – zarządzaj swoją pompą online
Aquarea Smart Cloud umożliwia połączenie pompy ciepła Aquarea z chmurą, co pozwala zarówno na sterowanie instalacją przez użytkownika końcowego, jak i przeprowadzanie zdalnego serwisu przez partnerów Panasonic.
System Smart Cloud to zaawansowane i intuicyjne narzędzie do zdalnego sterowania wszystkimi funkcjami związanymi z ogrzewaniem i CWU, w tym funkcją monitoringu zużycia energii.
Po połączeniu pompy ciepła Aquarea generacji J lub H z chmurą za pomocą routera WiF i, użytkownik może zdalnie zarządzać wszystkimi funkcjami urządzenia.
😊🌞
👍Redakcja Dom21wieku.pl to grupa osób tworzących treści, które przydają się właścicielom nowoczesnych domów. Codziennie zbieramy nowe informacje z branży i dzielimy się nimi z wami na łamach naszego portalu.
Czy to prawda że pompa Panasonic powiedzmy 12kw zużywa średnio o 20% więcej prądu od innych pomp o zbliżonej wydajności ?
Dom 240m2 mur podwójny z żużla styropian biały w sumie 17cm, dach wełna 20cm, podłoga styropian i pir średnio 15cm, okna dwuszybowe 80% podłogowka bojler nierdzewka około 250l, bufor pewnie koło 100-200l, 4 obiegi ( 2 obiegi grzejniki i 2 obiegi podlogowka chyba że da się mniej ale żeby było sterowalne )
Mam dokładnie 260m2 domu. Całość użytkowa. Za mną pierwsza zima i ogrzewanie ogarnia mi seria J 9kW. Oczywiście całość podłogówka. W domu 23-24°C. Zużycie według sterownika poniżej na zdjęciu. W tym cwu 300 litrów używane przez 3 osoby.