Gdzie ukryć sejf pancerny w domu?

Domowe sejfy można ukryć w wielu miejscach. Wybieraj takie lokalizacje, które będą trudne do zidentyfikowania przez potencjalnych włamywaczy, dzięki czemu zminimalizujesz ryzyko kradzieży. W takim razie gdzie schować sejf pancerny w swoim domu lub mieszkaniu? Poznaj kilka praktycznych wskazówek!

Gdzie najlepiej zamontować sejf pancerny w domu i w mieszkaniu?

Im lepiej schowasz (nawet pancerną) skrytkę, tym mniejsze ryzyko, że ewentualni włamywacze spróbują uzyskać do niej dostęp. To główny powód, dla którego warto wybrać dyskretne miejsce na montaż. Na dobrze ukryty sejf praktycznie nikt nie zwróci uwagi. Jeśli osoby trzecie nie będą świadome, że trzymasz kosztowności w domu – wtedy Twoje wartościowe przedmioty pozostaną w 100% bezpieczne.

Trzy popularne miejsca, gdzie możesz ukryć sejf pancerny to: podłoga (o ile masz odpowiednio grube stropy, szafa w garderobie, a także ściana – wtedy ukryjesz sejf za obrazem lub inną ozdobą ścienną. Gdy masz już wybrane miejsce, poszukaj modelu spełniającego Twojego oczekiwania – ich szeroki wybór znajdziesz na https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-biurowe/sejfy-pancerne/lista. W jednym miejscu kupisz pancerne skrytki na kosztowności, broń, a także wartościową elektronikę np. nośniki danych.

Inne, dość nietypowe miejsca, w których możesz swobodnie ukryć domowy sejf to:

  • przestrzeń pod łóżkiem – to dobry wybór, jeśli konstrukcja budynku pozwala na wykorzystanie sejfu podłogowego. Mimo utrudnionego dostępu dla właściciela utrzymasz wysoki poziom bezpieczeństwa;
  • obudowa wanny – dość nietypowe miejsce, którego włamywacze na pewno nie wezmą pod uwagę podczas poszukiwań. Drzwiczki ukryjesz np. zdejmowaną płytką ozdobną, dzięki czemu dostęp do sejfu będzie praktycznie niewidoczny;
  • wnęka schodowa – to dobre miejsce, aby schować sejfy pancerne. Oczywiście istotny będzie tu stabilny montaż – najlepiej do ściany lub podłogi. Wtedy odpowiednio przesłonięta wnęka będzie dobrym ukryciem dla sejfu na kosztowności.

W praktyce pancerny sejf da się schować niemalże wszędzie. Wystarczy, że wybierzesz miejsce, w którym jest odpowiednio dużo przestrzeni do przymocowania kotew i przykręcenia sejfu. Musisz mieć jednak świadomość, że wybierając wolnostojący sejf pancerny, jego ukrycie będzie problematyczne. W tym przypadku jedynym sposobem na przesłonięcie sejfu będą ozdobne doniczki i komody, które ustawisz tuż przed skrytką.

Jak zamontować pancerny sejf – samodzielnie czy z pomocą fachowca?

Zamówione sejfy online w Hartmann Tresore możesz zamontować samodzielnie lub z pomocą specjalistów. Jeśli czujesz, że nie poradzisz sobie z tym zadaniem lub brakuje Ci narzędzi, wtedy zwróć się po pomoc do profesjonalistów. Będziesz mieć pewność, że skrytka jest stabilnie zamocowana.

W przypadku sejfu ściennego podłoże musi mieć odpowiednią grubość – najlepiej nieco większą niż maksymalna głębokość sejfu np. 10-15 cm. Po umieszczeniu skrytki we wnęce wystarczy zalać puste przestrzenie betonem i to wszystko.

Podłogowe wersje skrytek montowane są na specjalne kotwy wpuszczane do konstrukcji sejfu. Dzięki temu w przypadku włamania przestępcy nie są w stanie wyciągnąć skrytki – o ile w ogóle będą w stanie ją znaleźć.

Czy ukrywanie sejfu pancernego w domu ma sens?

Im lepiej ukryjesz miejsce montażu pancernego sejfu, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo, że ktoś spróbuje ukraść Twoje kosztowności. Jeśli zależy Ci na maksimum ochrony antywłamaniowej:

  • wybieraj sejfy pancerne przeznaczone do montażu w ścianie, podłodze lub w garderobie,
  • stawiaj na sejfy z certyfikowanymi zamkami dostępowymi,
  • decyduj się na skrytki pancerne o jak najwyższej klasie bezpieczeństwa.

Do zastosowania w domu wystarczające będą sejfy o klasie bezpieczeństwa S1 i S2. Warto też wybrać modele ognioodporne. Dzięki temu przechowywane kosztowności nie zostaną zniszczone np. w wyniku pożaru.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments