Jak dobrać zasłony do koloru ścian?

Właściwie dobranie tekstyliów wiąże się z uzyskaniem pięknej i estetycznej dekoracji okiennej, jak i z gwarancją doskonałej aranżacji całego pomieszczenia. Decydując się na zasłony w swoim wnętrzu, warto zadać sobie pytanie, jakiego koloru powinny być, biorąc pod uwagę to, co w danym pomieszczeniu już się znajduje. Kolor niejednokrotnie okazuje się być podstawowym kryterium, jakie trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na zasłony!

Do czego dobrać zasłony, czym się kierować?

Zasłony mają ogromny wpływ na to, jak prezentuje się całe pomieszczenie. Wybierając odpowiednie rozwiązanie, warto skupić się nie tylko na materiale zasłon, ale również na ich barwie, a także na barwie ścian w tym konkretnym wnętrzu. 

Zastanawiasz się, do czego dobrać zasłony? Choć wiele osób zastanawia się, jak dane zasłony będą prezentować się na tle całego salonu czy sypialni, większych i mniejszych elementów wyposażenia i wystroju, to jednak właśnie z kolorem ścian zasłony muszą tworzyć zgrany duet.

Ale kolor ścian to nie wszystko. Dobrze byłoby, gdyby inwestor bądź architekt wziął pod uwagę także metraż pomieszczenia. Zbyt mała powierzchnia nie będzie prezentować się zbyt dobrze z ciemnymi zasłonami, które znacznie zmniejszą ją optycznie. Dużo lepszym i efektowniejszym wyborem będą tkaniny jasne w takich odcieniach, jak biel, beż czy delikatne odcienie błękitu, różu czy szarości.

Aranżacja pomieszczenia może zostać wzbogacona zasłonami z wyrazistymi wzorami. W ten sposób skutecznie wprowadzona zostanie doza szaleństwa do sypialni czy salonu. Jak się jednak okazuje, pstrokate, wzorzyste zasłony nie należą do najpopularniejszych wyborów ostatnich lat. Doskonałe zasłony odpowiadające na najnowsze trendy znajdziesz i zamówisz na malgorzata.poznan.pl.

Jasne zasłony — w jakich sprawdzą się wnętrzach?

Jasne zasłony doskonale sprawdzą się w towarzystwie jasnych, jak i ciemnych ścian. Ta druga opcja jest szczególnie polecana i chwalona, ponieważ ciemnie pomieszczenie można w bardzo łatwy i skuteczny sposób rozjaśnić i optycznie powiększyć, decydując się na stosunkowo jasne barwy zasłon.

Zasłony na wymiar w jasnym kolorze idealnie nadadzą się także do jasnych wnętrz. W tym przypadku rządzi jedna zasada, której warto przestrzegać. Jeśli inwestor zdecyduje się na zasłony w tym samym kolorze co ściany, kluczowe jest, by różniły się one od siebie nieco odcieniami, tonacją barwy.

Jasne zasłony w kolorze pudrowego róży czy delikatnej żółci idealnie będą pasować do wnętrz pomalowanych na butelkową zieleń, która w ostatnim czasie robi niesamowitą furorę. Szare ściany również uwielbiają jasne barwy zasłon. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się biel lub kolor kremowy.

Ciemne zasłony rozwiązanie idealne

Ciemne tkaniny warto stosować wszędzie tam, gdzie występują jasne, jaskrawe kolory. Ciemne zasłony można łatwo i ciekawie zestawić ze ścianami w kolorze pomarańczowym, żółtym, szarym, czerwonym. W pokojach dziennych takich zasłony sprawdzą się idealnie, ponieważ będą tonować nieco zbyt krzykliwy charakter ścian. Kluczową radą w tym wypadku jest, by nie przesadzić z różnicą względem nasycenia barw.

Ciemne zasłony w kolorze popularnego ostatnio turkusu sprawdzą się doskonale we wnętrzach pomalowanych głównie na biało. Jak się okazuje, sporo intensywnych, mocno nasyconych barwą zasłon doskonale współgra z jasnymi odcieniami ścian, np. szarym, kremowym czy białym. 

Dobór koloru zasłon do ścian nie jest prostym zadaniem. Na uwadze trzeba mieć efekt finalny, jak i ewentualne koszty, które trzeba ponieść przy błędnych decyzjach. Na szczęście obecnie można korzystać z profesjonalnego doradztwa w kwestii aranżacji wnętrz, jak i elementów dekoracyjnych, jakimi są zasłony. Koniecznie z nich skorzystaj, jeśli łączenie kolorów nie jest Twoją bajką!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments